BUDUJ SWOJĄ MARKĘ OSOBISTĄ

  • Blog
  • BUDUJ SWOJĄ MARKĘ OSOBISTĄ

BUDUJ SWOJĄ MARKĘ OSOBISTĄ

Faktem jest, że każdy z nas buduje swoją markę osobistą. Budujemy ją świadomie lub nieświadomie. Jednak każdy czyn, każde słowo kreuje nasz wygląd w oczach innych osób na długi czas. Dlatego w dużej mierze to od nas zależy, czy będzie to naszą zaletą lub wadą.

Uwielbiam czytać treści, które przedstawiają prawdziwe historie. Ty zapewne również, dlatego podzielę się z Tobą, co mnie dzisiaj spotkało.

Budowa marki firmy

Osoby, które znam bliżej z pewnością wiedzą, że często noszę bransoletkę “Freedom” z kolekcji Martyny Wojciechowskiej. Jest to dla mnie symbol wolności, odwagi i dążenia do spełnienia własnych marzeń. Niestety kilka dni temu zerwała mi się zawieszka w kształcie skrzydła. Dzisiaj postanowiłam ją naprawić dlatego udałam się do jubilera.

Jest rano, sklep dopiero został otwarty, W środku siedzi małżeństwo, które w spokoju pije sobie herbatkę i nigdzie się nie śpieszy. Powitana zostałam raczej zimnym wzrokiem, że zakłócam ich sielankowy poranek. Po chwili pokazując bransoletkę słyszę dziarskim tonem “my nie naprawiamy”.

Kilka minut później przy okazji odwiedzenia banku zobaczyłam innego jubilera. Na szyldzie widzę napis mówiący min. o naprawach biżuterii złotej i srebrnej. Z uśmiechem na ustach idę w kierunku jubilera, mijam panią palącą papierosa, która okazała się właścicielką salonu. Wymieniłyśmy kilka pogodnych zdań. Pokazuje jej biżuterie do naprawy, którą w mgnieniu oka naprawiła i to ZA DARMO. Życząc na “dowiedzenia” by się dobrze nosiła 🙂

Jak myślisz, do którego jubilera udam się na kolejne zakupy?

Offline vs Online

Takie sytuacje to coś normalnego w sklepach stacjonarnych. Jednak warto widzieć, że można obie sytuację przełożyć do realiów internetu.

Jeśli pracujesz w network marketingu, pamiętaj, że ludzie nie dołączają do Twojego zespołu, bo masz dobry produkt lub usługę. Takich samych produktów, czy usług jest mnóstwo w internecie. Kluczową kwestią dochodowego biznesu jest, odpowiedz na pytanie : czy pomogłeś rozwiązać problem klienta?

Możesz mieć super salon jubilerski znany w całym kraju. Jednak jeśli nie pomożesz rozwiązać problemu klienta, z którym do Ciebie przychodzi to go stracisz.

Sukces

Prawdziwy sukces osiągniesz, gdy pomożesz rozwiązać klientowi jego problem i wyjdzie on zadowolony po spotkaniu z Tobą. Często mówię swoim klientom “buduj swoją markę osobistą”. Ludzie dołączają do Ciebie dlatego, że zbudowałeś wcześniej swoją markę osobistą. Pomogłeś rozwiązać im jakiś problem. Wiedzą czego się po Tobie spodziewać, czego możesz ich nauczyć. Dałeś im wcześniej wartość, za którą to Ty musiałeś wcześniej zapłacić swoim czasem lub pieniędzmi, aby odbyć szkolenie teraz to Twoi obecni i przyszli klienci chcą za to zapłacić.

Buduj swoją markę osobistą

Jak robić to skutecznie opowiadam w moich social mediach oraz konsultacjach, na które możesz umówić się na priv 🙂

Eliza Nowakowska

Wirtualna Asystentka, która z powodzeniem pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorcom. W życiu kieruje się mottem ” Osobiste sukcesy bardzo mnie cieszą, jednak pomaganie innym daje mi poczucie spełnienia.”