CO WARTO ROBIĆ PODCZAS KORONAWIRUSA?

  • Blog
  • CO WARTO ROBIĆ PODCZAS KORONAWIRUSA?

CO WARTO ROBIĆ PODCZAS KORONAWIRUSA?

Jesteś pracodawcą, który właśnie zastanawia się jak powiedzieć większości osób z zespołu, że stracili pracę? A może jesteś pracownikiem, który martwi się o swoją przyszłość. Zamknięte granice, puste ulice, brak potrzebnego sprzętu medycznego to tylko kilka informacji, które docierają do nas każdego dnia podczas koronawirusa, dzięki mediom.

W tym artykule opowiem Ci co warto robić podczas koronawirusa, aby złagodzić, a może nawet uniknąć negatywnych skutków kryzysu.

Jeśli masz firmę…

Wykorzystaj czas, w którym większość osób siedzi w domu i przegląda internet na stworzenie własnego produktu/usługi online. Jest to czas, który sprzyja kreatywności i daje możliwość rozwoju firmy w sposób, na który jeszcze miesiąc temu byś się nie odważył. Teraz poniekąd nie masz wyjścia, więc po prostu zrób to! 🙂

Biznes online gotowym rozwiązaniem?

Działasz w biznesie online? To jest idealny moment dla Ciebie. Właśnie w takich momentach, jak te możesz okazać się najlepszym pracodawcom i wspólnikiem jednocześnie. Gdy większość pracodawców zwalnia swoich pracowników, Ty możesz wyciągnąć pomocną dłoń. Pokazać możliwości, jakie można spotkać w branży marketingu sieciowego. Jednak, aby tak się stało potrzebujesz zbudować swoją markę osobistą, aby do tych ludzi dotrzeć ze swoim przekazem. Jestem zwolennikiem wydawania pieniędzy z głową. Podczas pandemii szczególnie Tobie to podejście polecam. Pamiętaj, że nie musisz wydawać milionów na reklamę. Jeśli nie potrafisz jej dobrze ustawić wcale nie musi przynieść dużych korzyści. Zamiast tego warto budować swój brand oparty o zasięgi organiczne. Niezależnie czy wybierasz Facebooka, Instagrama, YouTuba, czy TikToka jako swoje główne źródło przekazu. Regularne i wartościowe treści przekazywane swoim odbiorcom będą Cię wyróżniać na tle innych. Zobacz, jak może Ci w tym pomóc Audyt Social Media wykonany przeze mnie.

Nie wiem, czy wiesz, że… dla pracodawcy bardziej od tradycyjnego CV liczy się Twoja “wirtualna wizytówka”. Są to twoje profile w mediach społecznościowych.

Coś dla pracowników…

Ostatnią radę kieruję do najliczniejszej grupy, czyli pracowników. Którzy warto, aby również zaczęli budować swoją markę osobistą w social mediach.

Ostatnia wskazówka w czasie koronawirusa

Ostatnia rada od Elizy Nowakowskiej brzmi: wykorzystaj ten czas produktywnie. Niezależnie od tego, w jakiej jesteś aktualnie sytuacji w dłuższej perspektywie czasu bezcenna okaże się wiedza zdobyta z książek branżowych, kursów online, czy darmowych materiałów video na YouTube.

Jeśli dobrze wykorzystasz ten czas na zdobycie nowych kompetencji lub udoskonalenie już zdobytych to nie będziesz miał dużej konkurencji na rynku pracy, która w tym czasie ogląda Netflixa.

Czas mija, epidemia też minie, jednak czy dzięki niej czegoś się nauczysz, wyciągniesz lekcje na przyszłość zależy tylko od Ciebie 🙂

Eliza Nowakowska

Wirtualna Asystentka, która z powodzeniem pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorcom. W życiu kieruje się mottem ” Osobiste sukcesy bardzo mnie cieszą, jednak pomaganie innym daje mi poczucie spełnienia.”