JAK BUDOWAĆ RELACJE?

JAK BUDOWAĆ RELACJE?

Relacja to czynność, którą wykonujemy każdego dnia. Codziennie świadomie lub nie budujemy ją ze swoimi odbiorcami w Social Mediach, przypadkowo spotkanymi ludźmi na ulicy, czy w pracy. Jednak niewiele osób zastanawia się jak budować relacje?

Im dłużej analizuję to, co się wokół nas dzieje tym, z coraz większym przekonaniem mogę powiedzieć, że w życiu najważniejsze są relacje.

  • Relacja z samym sobą
  • Relacja z bliskimi
  • Relacja z klientami

Każdą z nich buduje się, po to, aby zwiększyć wartość swojego życia i biznesu. W momencie, gdy przekazywana przez nas wartość trafia do serducha naszego odbiorcy, wtedy możemy mówić o nawiązaniu relacji. Odbiorca otrzymał wartość, której potrzebował, co może zaowocować pozyskaniem nowego fana.

Nie popełniaj tego błędu

Na początku swojej biznesowej drogi myślałam, że najłatwiej na szczyt wejść w pojedynkę. W końcu wtedy wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Jako osoba introwertyczna bardzo mi się to przekonanie podobało. Jednak nie wiedziałam wtedy, że zarówno w życiu, jak i biznesie może istnieć zasada win-win. Jak sama nazwa wskazuje wygrany – wygrany potrzebne są do niej minimum dwie osoby. To zasada, która zakłada wygraną obu zainteresowanych.

Jak budować relacje?

Jedna z odpowiedzi na pytanie “Jak budować relacje?” brzmi dawaj wartość. Zapewne pomyślałeś sobie tutaj o jakimś materialnym prezencie, otóż nie! Wcale nie musisz sięgać do kieszeni, aby dać coś od siebie. Czasami drobne gesty, które nic Cię nie kosztują takie jak:

  • relaksująca kąpiel po ciężkim dniu – relacja z samym sobą ;
  • uśmiech i życzliwe słowo – relacja z bliskimi ;
  • reakcje i komentarze pod materiałami, które czytasz – relacja z ich autorami

Mogą sprawić, że na dwóch twarzach równocześnie pojawi się wielki uśmiech 🙂

Zasada win – win

Dzięki niej powstał portal WielkiSukces.pl, w którym to ze wszystkimi członkami ekipy dzielimy się swoją wiedzą i zasięgami, aby wspólnymi siłami osiągnąć wielkisukces. Dzięki zastosowaniu tej metody w praktyce Ty, jako odbiorca otrzymujesz potężną dawkę inspiracji i motywacji z kilku dziedzin w jednym miejscu.

My z kolei, dzięki współpracy czerpiemy od siebie pozytywne wibracje, nieocenione w “gorsze dni”. A od Ciebie otrzymujemy feedback w komentarzach, reakcjach pod materiałami za, który bardzo dziękujemy 🙂

Eliza Nowakowska

Wirtualna Asystentka, która z powodzeniem pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorcom. W życiu kieruje się mottem ” Osobiste sukcesy bardzo mnie cieszą, jednak pomaganie innym daje mi poczucie spełnienia.”