PRACA NA ETACIE – FAKTY I MITY

  • Blog
  • PRACA NA ETACIE – FAKTY I MITY

PRACA NA ETACIE – FAKTY I MITY

Praca na etacie to aktywność zawodowa, do której jesteśmy przygotowywani na każdym szczeblu edukacji. W poniższym artykule przedstawię Ci najczęściej spotykane fakty i mity na temat pracy na etacie.

Mniej o 1,3%

Gdy przyjrzymy się statystykom to zobaczymy, że w ostatnim kwartale 2018 roku liczba osób pracujących w Polsce sięgnęła 16 409 000. W stosunku do poprzedniego kwartału tego roku liczba ta zmalała aż o 1,3%. Widząc co roku coraz mniejszą ilość osób chętnych do pracy na etacie, warto zastanowić się nad przyczyną tego zjawiska.

Fakty i Mity

  • Stały dochód – każdego miesiąca o określonej porze pojawia się pensja na koncie pracownika

Płaca minimalna 2020 wyniesie 2600 złotych. Ile to na rękę?
Płaca minimalna w 2020 roku na rękę wyniesie ok. 1920,62 zł lub ok. 1876,62 zł dla osób bez ulgi podatkowej.
Jest to dochód, z którego należy pokryć wydatki na mieszkanie, samochód, paliwo, jedzenie i wiele innych. Czy jest to kwota wystarczająca, aby żyć życiem, o jakim się marzy?

  • Godziny pracy – pracownik może zostać zatrudniony na pełen etat (8 godzin dziennie, czyli 40 godzin tygodniowo), jak i na część etatu.
  • Urlop – wybierając pełen etat mamy, aż 20 dni wolne od pracy w ciągu całego roku.
  • Bardzo często osoby podejmujące pracę na etacie są zadowolone, że zostały objęte podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym.

W momencie, gdy zachorują jednak cały entuzjazm pryska, ponieważ okazuje się, że należy poczekać kilka/kilkanaście miesięcy, na termin do danego specjalisty. Chcąc żyć długo w zdrowiu i dobrym samopoczuciu decydujemy się na prywatną wizytę lekarską, którą będziemy musieli opłacić z naszej pensji.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

  • Wiele firm w pakiecie dla każdego pracownika gwarantuje karnet sportowy. Karnet ten umożliwi każdemu pracownikowi dbanie o swoje zdrowie na siłowni, basenie. Jak wiadomo w zdrowym ciele, zdrowy duch! Który pracodawca nie chciałby mieć w pełni zdrowego i wysportowanego pracownika?

Niestety po skończonej pracy i wyrobieniu paru nadgodzin, aby nadreperować rodzinny budżet okazuje się, że pracownik nie ma już siły, ani ochoty na dodatkowy wysiłek fizyczny i karnety sportowe leżą sobie w półce.

  • Emerytura to bzdura 🙂 Według mnie jest to największy mit dotyczący pracy na etacie. Jeśli jesteś ciekaw, jaka czeka nas przyszłość zajrzyj tutaj

W życiu pewna jest tylko zmiana!

Bardzo często, gdy coś nam jest przedstawiane w superlatywach to przyjmujemy to za pewnik.

Warto jednak zgłębić się bardziej w temat, bo może okazać się, że wcale takie nie jest. 😉

Jeśli po przeczytaniu powyższego artykułu pojawiła Ci się w głowie myśl “NIE CHCĘ TAK ŻYĆ!”

Jednak nie wiesz, jak się to tej zmiany zabrać – napisz do mnie. Pomogę Ci wybrać najlepszą ścieżkę rozwoju dostosowaną do Twojej aktualnej sytuacji.

Eliza Nowakowska

Wirtualna Asystentka, która z powodzeniem pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorcom. W życiu kieruje się mottem ” Osobiste sukcesy bardzo mnie cieszą, jednak pomaganie innym daje mi poczucie spełnienia.”